Jdi na obsah Jdi na menu
 


Životopis Miley !!!

29. 3. 2009

Životopis

Obrazek

Povolání: herečka, zpěvačka (i textařka)

Datum narození: 23.11.1992 (16)

Místo narození: Nashville, Tennessee, USA

Znamení: Střelec

 

Miley Ray Cyrus je americká herečka, zpěvačka a textařka. Známá je především díky své roli Miley Stewart alias Hannah Montana v americkém televizním pořadu Hannah Montana, který vysílá televize Disney Channel. U nás ho můžeme vidět na TV programu JETIX.
Miley Cyrus se narodila v Nashville ve státě Tennessee a je dcerou Leticie Tish a country zpěváka Billyho Ray Cyruse. Má dva nevlastní bratry - Christophera Codyho a Trace Cyruse, dále má nevlastní sestru Brandi, mladšího bratra Braisona a mladší sestru Noah, která je také herečkou. Navštěvovala střední školu Heritage Middle School a byla zde roztleskávačkou. Vyrůstala na farmě svých rodičů kousek od Nashville.

O herectví se Miley Cyrus začala zajímat ve svých 9-ti letech, kdy se svojí rodinou dočasně bydleli v Torontu v Kanadě. Na televizních obrazovkách se poprvé objevila v televizním seriálu jejího otce zvaném „Doc“, kde hrála dívku Kylie. V roce 2003 si zahrála v úspěšném filmu Big Fish (Velká Ryba) od Tima Burtona. Největší zlom její kariéry nastal, když vyhrála casting na hlavní postavu v sitcomu Hannah Montana. Podle viceprezidenta Disney Garyho Marshe, byla Miley Cyrus do role obsazena díky své energické povaze.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

miluju

(mileyjebohyně, 13. 6. 2021 17:34)

Omg <3 <3 to je tak skvela zpevacka. miluju ji!
Nikdy nezapomenu na muj prvni koncert na kterem jsem s ni byl
<3